ODSTRANĚNÍ VRÁSEK

Botulotoxin

Botulotoxin pomůže vyhladit Vaše mimické vrásky a patří mezi nejoblíbenější estetické procedury na celém světě.

Botulotoxin také působí velmi preventivně proti tvorbě hlubokých vrásek!

Podíl kyseliny hyaluronové v těle s věkem klesá. Mezi 40. až 50. rokem věku mizí z těla až 50% kyseliny hyaluronové. Proto je vhodné v určité fázi našeho věku uvažovat o jejím doplnění.

Délka ošetření
15 minut

Konečný efekt
3 - 5 dní


Jaký je princip jeho fungování?

Butolotoxin dočasně přeruší v ošetřované oblasti nervosvalový přenos, tím zabrání mimickému svalu ve smršťování, sval nepracuje a netvoří tak nad sebou vrásku. Touto metodou dokážeme vyhladit vrásky na čele, kolem očí, okolo úst či nosu.

Jak zákrok probíhá?

Odstranění vrásek botulotoxinem probíhá ambulantně a trvá pouze několik minut v závislosti na rozsahu ošetření. Lékař velmi tenkou jehličkou aplikuje do svalu pod vrásku tekutý  botulotoxin.

UPOZORNĚNÍ

Pokud je aplikace prováděna lékařem za dodržení stanoveného postupu a potřebných intervalů aplikace, pak jsou rizika minimální. Ošetření botulotoxinem je jedno z nejbezpečnějších vůbec, vedlejší účinky jsou vzácné, například modřinky po vpichu, které brzy vymizí.

Kdy se dostaví viditelný výsledek?

Účinek nastupuje během následujících 3-5 dnů.

Jak často zákrok opakovat?

Doba působení botulotoxinu je minimálně 3 až 6 měsíců. Po uplynutí této doby je vhodné zákrok zopakovat. Při pravidelné aplikaci se doba působení prodlužuje až na 6-8 měsíců.

KONTRAINDIKACE

Oblast neošetříme v případě poranění kůže (opar, odřenina, …). Kyselinu hyaluronovou ovšem můžeme aplikovat i v době těhotenství.

Pozákroková péče

Pokud budete mít po návratu domů jakékoliv dotazy k ošetření. Naši lékaři jsou Vám k dispozici non-stop na telefonu!

Co je dobré vědět před zákrokem si můžete přečíst zde

Prohlédněte si naši práci